Popularizace vědy

Součástí vědecké práce je i popularizace vědy a prezentace činnosti LBMA široké veřejnosti. Pracovníci LBMA i studenti Biologie člověka či doktorského studia se pravidelně zapojují do akcí jejichž cílem je přiblížit aktuální vědecká témata i laikům.

 

Tradiční popularizačně naučnou akcí je Noc vědců, která se koná pravidelně na podzim ve všech členských zemích EU. LBMA se Noci vědců účastní již od roku 2010.

Noc vědců

V roce 2020 se, vzhledem k proti epidemiologické situaci, konala Noc vědců online. LBMA se zapojila formou krátkého videa, které přibližuje činnost laboratoře.

Bez popisku

Bez popisku

V rámci Univerzity třetího věku přednesla Dr. Fialová přednášku o historii zubních náhrad a výplní.

V roce 2018 se pracovníci LBMA zapojili do rekonstrukce a realizace nové expozice Muzea dr. Aleše Hrdličky v Humpolci. Exponáty i prostory muzea byly aktualizovány a dostaly moderní interaktivní ráz. V prostorách muzea se poutavou formou dozvíte o životě a výzkumu světoznámého antropologa českého původu, Dr. Aleše Hrdličky, o biologické podstatě člověka od jeho genetického základu až po variabilitu populací po celém Světě, o evoluci člověka a antropologii a jejich metodách. Realizace nové expozice byla znovuotevřena v roce 2019 a v roce 2020 byla oceněna v kategorii Zvláštní ocenění v XVIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis za rok 2019.

Muzeum dr. Aleše Hrdličky

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info